folder_openGTA 4, Rockstar Games
comment0

Wśród społeczności graczy podniosło się niedawno oburzenie, po tym jak Rockstar Games z dnia na dzień uniemożlwił graczom kupno GTA 4 w sklepie Steam, a także w Rockstar Launcher. Mimo swojej dość oryginalnej fabuły i szarego, depresyjnego klimatu, ta część serii od lat cieszy się uznaniem i tytułem „najbardziej dojrzałej gry z serii Grand Theft Auto”. Poważna historia imigranta z ogarniętych wojną Bałkanów – Niko Belićia, który przyjechał do Liberty City z nadzieją na amerykański sen, a zastał przestępczość i cierpienie, wyraźnie przyciągnęła dorosłych, a także tych młodszych graczy.

Przedtem grę ze sklepów usunięto

Jakiś czas temu, dokładniej w styczniu, Rockstar Games postanowiło niespodziewanie usunąć stronę Grand Theft Auto 4 w serwisie Steam oraz w rodzimym sklepie Rockstar Launcher. Podobny los spotkał także pełnoprawne dodatki do GTA 4, The Lost and Damned (TLaD) oraz The Ballad of Gay Tony (TBoGT). Decyzja studia spotkała się z wyraźnym niezadowoleniem fanów. Jak okazało się po kilku dniach, niesłusznym. GTA 4 zostało wycofane z dystrybucji cyfrowej tylko czasowo. A deweloper miał dla graczy przygotować ciekawszą propozycję.

Rockstar Games przedstawia GTA IV: The Complete Edition

Tak jak powiedzieli, tak zrobili. Po miesiącu od rozpoczęcia prac nad ujednoliceniem swojej oferty, Rockstar Games ujawniło, że zapowiadana niespodzianka to zestawienie trzech usuniętych gier w postaci jednej. Takie rozwiązanie nie dość, że wyraźnie zwiększy zainteresowanie fanów dodatkami do GTA 4, to także unowocześni i zaktualizuje system uruchamiania gry. Wszystko w ramach forsowanego przez dewelopera od jakiegoś czasu, własnego launchera – Rockstar Games Launcher, który pobierzecie tutaj. Nieznana jest jeszcze cena zapowiadanego zestawu, ale jeśli tylko zostanie ujawniona dowiecie się o tym na łamach serwisu gta.pl.

Postacie GTA TLaD, 4 i TBoGT
Johnny Klebitz, Niko Belić, Luis Lopez – to za ich sprawą przestępczość w Liberty City miała się dobrze

Informacje dla obecnych posiadaczy GTA 4 i GTA EfLC

  • jeśli jesteście posiadaczami GTA Episodes from Liberty City mamy dla Was dobrą wiadomość. W waszej bibliotece zamiast tej gry, pojawi się The Complete Edition, a co za tym idzie także tzw. „czwórka”. Update będzie ważyć około 22 GB
  • w przypadku, gdy na waszym PC gości samo GTA 4, podobnie jak wcześniej otrzymacie The Complete Edition, a więc i GTA EfLC. Update to około 6 GB
  • jeśli powyższe gry obsługuje u Was, sędziwy już program Windows Games For Live, aby pobrać aktualizację będziecie musieli utworzyć nowe, lub powiązać dotychczasowe konto Social Club
  • niewykorzystane klucze GTA 4 lub EfLC nadal możecie użyć, automatycznie otrzymacie wtedy kopię The Complete Edition

Złe wiadomości dla fanów dobrej muzyki i multiplayera

Pośród tych dobrych wiadomości są niestety i te złe. GTA IV: The Complete Edition nie będzie do końca tą samą grą, którą znaliście z poprzednich lat. Studio Rockstar Games postanowiło okroić zawartość dotychczasowej wersji gry o parę ważnych elementów. Nie zagracie już w ciekawym trybie multiplayer, nie sprawdzicie rankingu gier, a także nie posłuchacie kilku stacji radiowych – RamJam FM, Self-Actualization FM i Vice City FM. Dla wielu fanów serii okazało się to o wiele za dużo.

Krytyka ze strony graczy

Na stronach Rockstar Games w mediach społecznościowych dać o sobie znają krytyczne komentarze. Gracze, którzy kupili grę z dostępem do powyższych rzeczy, niekoniecznie będą mogli nadal z nich korzystać. Na pocieszenie możliwe jest, że w przyszłości stacje radiowe zostaną dodane ponownie, w tej samej, lub zmienionej formie. Jest to tylko i wyłącznie kwestia praw do skorzystania z utworów, które teraz deweloperowi zostały odebrane, a które Rockstar może wykupić.

Premiera już 24 marca

Nową edycję gry pobierzecie już od 19 marca, więc zajrzyjcie natychmiast do swojej cyfrowej biblioteki. A jeśli jeszcze nie jesteście w posiadaniu jednej z tych utytułowanych części i przymierzacie się dopiero do jej kupna, to zaaktualizowane GTA IV: The Complete Edition czeka na Was w sklepie Steam i Rockstar Launcher, od 24 marca. Link znajdziecie poniżej.

Strona Grand Theft Auto IV: Complete Edition w serwisie Steam

Następny wpis
GTA Roleplay na FiveM

Dodaj komentarz

Menu