folder_openGTA 5, DLC, GTA Online

Rockstar Games natchnione wyścigami Formuły 1 udostępniło dzisiaj graczom GTA Online małe DLC. Wśród nowej zawartości znajdziecie 2 pojazdy wyścigowe, 7 torów wymagających refleksu i umiejętności, położonych w widowiskowych miejscash stanu San Andreas, oraz nowe ubrania i akcesoria o charakterze motoryzacyjnym – kaski, stroje wyścigowe, i wiele, wiele więcej. Zmierzcie się także w nowych wyścigach bolidów F1 – San Andreas Prix Open Wheel Races. Zasada jest jedna. Kto pierwszy, ten lepszy!

Bolid GTA Online Open Wheel Racing
Czy nowa aktualizacja przyciągnie fanów motorsportu do gry w GTA Online?

Wyścigi bolidów już dostępne w GTA Online

Progen PR4

Pierwszym ze wspomnianych bolidów jest Progen PR4, który jest odpowiednikiem bolidu McLaren MP4/5 z roku 1989. Przedział kierowcy jest dosyć wąski, choć rekompensuje to przednie, i dominujące w konstrukcji pojazdu, tylne skrzydło. Jego przemyślana budowa, świetnie wpływa na komfort i szybkość jazdy. Progen PR4 może pochwalić się znakomitymi osiągami. Jego przyśpieszenie oraz przyczepność są na najwyższym możliwym poziomie, a prędkość maksymalna i hamowanie również nie odstaje od wysokiego standardu. Ten wytwór klasycznej motoryzacji kupicie za sumę 3 515 000 GTA$ na stronie Legendary Motorsport w GTA Online. Czy jest wart swojej ceny? Zanim go kupicie, możecie ocenić jego przydatność na torze, rozgrywając jeden z wyścigów dostępnych teraz w trybie multiplayer.

System KERS jako doładowanie

W ramach uatrakcyjnienia rozgrywki, w grze został zaimplementowany znany z torów F1 system KERS (system doładowania energii kinetycznej), który można w Progenie PR4 wykorzystać. Dodatkową prędkość uzyskacie przez 4 sekundy, po czym następne 6 sekund trwa naładowanie systemu, aby można było go ponownie użyć. Zaznaczyć trzeba, że system naładuje się tylko wtedy, kiedy Wasz pojazd zwalnia, a doładowanie dostępne jest dopiero po przejechaniu pierwszego okrążenia, więc jego użycie jest dosyć ograniczone. Dzięki takiemu rozwiązaniu czołówka wyścigu w każdej chwili może ulec zmianie. System aktywujecie podczas wyścigu przyciskiem „G” na klawiaturze, lub naciskając lewy drążek na kontrolerze waszej konsoli.

Ocelot R88

Kolejnym bolidem jest Ocelot R88, co może, choć nie musi, nawiązywać do imienia i numeru startowego polskiego kierowcy F1 Roberta Kubicy. To właśnie z numerem 88, w barwach ROKiT Williams Racing nasz kraj reprezentował uznany na świecie motorsportowiec. Pojazd przedstawiony w GTA Online stworzono na podstawie prawdziwego bolidu – Lotus 97T. Bolid nieco odstaje pod względem przyczepności od wspomnianego wcześniej Progena PR4, choć nadal jest to konstrukcja najwyższej próby. Dostępny jest on na stronie Legendary Motorsport w cenie 3 515 000 GTA$.

Wybór gracza z wpływem na rozgrywkę

Wszystkie dwa bolidy możecie do woli modyfikować. Zmienicie lakier na karoserii, wzór malowania z logotypami marek znanych ze świata Los Santos (Globe Oil, RON, Fukaru, Dinka, LTD), a także dostosujecie opony, które podczas wyścigów spełniają ważną rolę. Dzięki umiejętnemu dopasowaniu opon do warunków na torze uzyskacie lepszy czas. Do Was należy wybór – postawicie na lepszą przyczepność, a może wybierzecie większą prędkość maksymalną. Opony miękkie szybciej się zuużywają, ale spowodują, że wasz bolid dostanie kopa i przyczepności, natomiast opony twarde starczą na dłużej, ale jazda w wyścigu będzie zdecydowanie utrudniona. Stawką jest wygrana!

7 nowych tras San Andreas Prix

Promocje i wydarzenia czasowe

Znana z F1 zaciekła rywalizacja świetnie wpasowuje się w formułę GTA Online, gdzie gracze walczą o wirtualną walutę GTA$ oraz punkty RP. Wspólna gra w gronie znajomych na pewno sprawi, Wam, graczom dużo frajdy. Oprócz nowych pojazdów i aktywności Rockstar Games przygotowało także wydarzenia czasowe i zniżki:

  • koszulki Progen, oraz Ocelot za zalogowanie się w GTA Online do 4 marca włącznie
  • dla uczestników subskrypcji Twitch Prime zniżka 100% na salon gier Pixel Pete’a oraz 35% na terenowe monstrum RUNE Zhaba. Aby otrzymać zniżkę należy powiązać konto Twitch z kontem Rockstar Games Social Club
  • nowa nagroda główna tygodnia w kole fortuny w Diamond Casino – auto terenowe, Maxwell Vagrant warty 2 214 000 GTA$
  • do 4 marca aktywne próby czasowe – „Kanał Vespucci” i „Góra Gordo” oraz wyścig kaskaderski premium „Ośmiocyfrowa premia”

A jeśli nadal nie posiadacie swojej kopii Grand Theft Auto 5, to skorzystajcie z promocji przygotowanej przez Rockstar. Przeczytacie o niej tutaj.

Następny wpis
Nowe misje od Geralda

3 komentarze. Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Menu