folder_openGTA 6, Przecieki

Żądni premiery nowej części GTA, gracze otrzymali kolejne nieoficjalne informacje. Jedne rzucają na nią nowe światło, inne tylko wzmagają niecierpliwe oczekiwanie, a kolejne je studzą. Wszystkie jednak mówią jedno. GTA 6 jest w produkcji i ma się dobrze!

GTA 6 w produkcji od 2018 roku

Meksykański aktor, Jorge Consejo na jednym z serwisów, w którym możemy umieścić swoje dotychczasowe portfolio i poszukać nowych zleceń, umieścił ciekawą dla wszystkich rzecz. Mówi ona, że owy aktor w 2018 roku brał udział w produkcji gry dla Rockstar Games, a owocem pracy miał być materiał do GTA 6.

Wpis aktora Jorge Consejo na Twitter na temat GTA 6

Meksykanin ważną postacią w nowym GTA?

Udostępnioną przez aktora informację szybko podchwycili zainteresowani fani serii GTA, którzy zawczasu wykonali zrzuty ekranu dokumentujące jej zamieszczenie w serwisie. Według poniższej grafiki poglądowej, Jorge Consejo w Grand Theft Auto 6 wcieli się w postać Meksykanina (w angielskiej wersji „The Mexican”). Nie wiadomo jeszcze, jaka miałaby być fabuła gry, oraz jaką rolę odgrywałaby grana przez aktora postać.

Aktor nie potwierdza, nie zaprecza

Natychmiast po wyjściu informacji poza Twitter, do fanów GTA, życiorys aktora został zmodyfikowany, a Jorge Consejo w poście na portalu Twitter nie zaprzecza udziałowi w zdjęciach do nowej gry Rockstar Games. Przekazał on wiadomość, że ze względu na zapisy w umowie pomiędzy nim, a deweloperem, nie może on skomentować dokładniej owej informacji.

Potwierdzenie dla poprzednich przecieków

Po raz kolejny zgadzałoby się to z innymi przeciekami, pojawiającymi się już od jakiegoś czasu, jakoby akcja nowej części GTA miała dziać się w Vice City (Miami), a także w Meksyku lub jednym z miast Ameryki Południowej. Meksykański wątek gry może być także wynikiem inspiracji studia Rockstar Games, popularną produkcją Netflix’a – „Narcos” opowiadającej o narkotykowym biznesie, gdzie oprócz najważniejszej nacji – Kolumbijczyków, są także akcenty meksykańskie.

Tajemniczy plakat w Max Payne 3

Wśród latynoskiej metropolii Rio De Janeiro, którą odwiedzimy w produkcji Rockstar Games z 2012 roku, znaleźć możemy plakat z trasą koncertową zespołu Love Fist. Gwoli wyjaśnienia, Love Fist to zespół rockowy, który był elementem fabuły GTA Vice City, a w ostatniej, piątej części możemy kupić w sklepach z ubraniami, koszulki z ich logiem. Wspomniany plakat zawiera także daty koncertów, które mają się w ramach tej trasy odbyć. Nie wiadomo jednak, czy plakat trafił do Max Payne 3 niedawno, czy był w obecny grze od samego początku.

  • 4 stycznia – Las Venturas
  • 29 kwietnia – Liberty City
  • 18 maja – North Yankton
  • 17 września – Alamo Sea
  • 26 października – San Fierro
  • 29 października – Vice City
Plakat z Max Payne 3 z zespołem Love Fist

29 października. Co oznacza ta data?

Większość powyższych dat (oprócz pierwszej i ostatniej) znalazły już swoje nawiązanie. 29 kwietnia 2008 ukazało się GTA 4, 18 maja 2010 premierę miało Red Dead Redemption 1, 17 września – wszystkim znane GTA 5, a 26 października – ostatnia gra Rockstar Games, Red Dead Redemption 2. Z niczym niepowiązane pozostają daty 4 stycznia i 29 października. Najciekawszą z nich wydaje się data 29 października. Albowiem według poprzednich informacji, a także oczekiwań graczy, szósta część serii dziać ma się właśnie w Vice City. Do ustalenia pozostaje rok premiery – 2020, lub 2021. Tutaj wskazówką może być znana w społeczności legenda o „drzwiach na lotnisku w Los Santos” z numerami 2013 (premiera GTA 5), oraz 2021 (premiera GTA 6?)

Zdaniem eksperta

Na temat rzekomej premiery GTA 6, lub samego trailera gry, wypowiedział się Jason Schreier ze znanego w środowisku przemysłu gier wideo, serwisu Kotaku. Jego zdaniem w najbliższych tygodniach nie otrzymamy żadnej oficjalnej informacji na temat statusu produkcji nowej części. Mimo słów branżowego dziennikarza, co wydawałoby się być informacją wiarygodną, gracze nadal oczekują na zapowiedź gry.

Jasnowidz z forum trzyma się swego

Użytkownik GTAForums.com – gonnaenodaethat, o którym wspominaliśmy w tym wpisie swoich ostatnich słów, jakoby zapowiedź GTA 6 miała ujrzeć światło dzienne już niedługo, nie wycofuje. Jego zdaniem oficjalną informację usłyszymy jeszcze w marcu, ale zwracając uwagę, jaki mamy dzisiaj dzień, a jest to ostatni dzień marca, to szanse na to są coraz mniejsze. Możliwe, że samo Rockstar Games z uwagi na tą sytuację postanowiło podroczyć się z fanami i uśpić ich czujność, a oficjalne informacje ujrzymy w kwietniu. Byłoby to bowiem w stylu studia z Edynburga. Niezależnie od tego, pozostaje nam tylko czekać. Dobra wiadomość, że nie za długo!

Poprzedni wpis
Tor z nowego DLC zdradza miejsce akcji GTA 6?
Następny wpis
Nowe informacje o GTA 6. Gra jako usługa

1 komentarz. Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Menu