folder_openGTA 6, Przecieki

DLC do GTA Online, tor wyścigowy, USA, kartografia, geografia. Wszystkie te rzeczy łączy… GTA 6? Tak. Według graczy doszukujących się przecieków na temat nowego dzieła deweloperów z Nowego Jorku, wiadomo już jakie miasta zobaczymy w nowej części Grand Theft Auto. Powód do tego miało dać same Rockstar Games, wydając niedawno pełnoprawną aktualizację wyścigową z torami Formuły 1. O wspomnianym DLC informowaliśmy tutaj.

Tajemniczy wpis na jednym z for

Jeden z użytkowników znanego większości graczy GTAForums.com, gonnaenodaethat, umieścił na tej stronie wpis o treści „Cartographers start your engines!!„, co po polsku oznacza „Kartografowie uruchomcie swoje silniki!!„. Na pierwszy rzut oka wpis jest niezrozumiały i nic z niego nie wynika. Jednak nie było by w tym nic dziwnego, gdyby wyżej wymieniony użytkownik nie był już wcześniej znany społeczności GTAForums. Gonnaenodaethat od dawna udziela się na stronie, a szczególnie przed zapowiedzią Red Dead Redemption 2 w wersji pecetowej, którą miał przewidzieć – także poprzez niezrozumiałe wpisy, zagadki.

Moderacja GTAForums, a 'gonnaenodaethat’

Sensacji sprawie dodaje fakt, że moderatorzy GTAForums.com zwykle wszystkie wpisy nieregulaminowe, czy też „trollerskie”, z pełną starannością i konsekwencją usuwają. W tym przypadku moderacja forum bez problemu pozwala na pozbawione jakiegokolwiek sensu wpisy gonnaenodaethat’a, a nawet przypina je w wątkach, tak aby więcej ludzi mogło się z tym zapoznać. Tym sposobem jego posty są na forum traktowane jako wskazówki, a sam zainteresowany ma mieć według innych dostęp do informacji prosto ze studia Rockstar Games.

Mapa GTA 5 sposobem na przeciek informacji

Zainspirowany tajemniczym wpisem gonnaenodaethat’a, użytkownik tenet007 postanowił bliżej przyjrzeć się temu wpisowi, pójść za ciosem i przestudiować mapę GTA 5, a co za tym idzie także mapę GTA Online. Krok po kroku, ulica po ulicy. Wśród wielu kształtów miasta Los Santos z lotu ptaka, jego uwagę przykuł układ toru wyścigowego z niedawnej aktualizacji do trybu multiplayer – „San Andreas Prix”. Wspomnianym torem jest „Heigh of Society” (pol. „Wyżyny społeczne”) położony w północnej dzielnicy największej metropolii San Andreas – Vinewood Hills.

GTA gta forums gonnaenodaethat
„Kartografowie uruchomcie swoje silniki!!”

Tor z nowego DLC to nawiązanie do USA

Czy wygląd toru z góry, czegoś wam nie przypomina? Jeśli według was jest to Ameryka Północna, to dobrze trafiliście. Mapa przedstawiać ma Stany Zjednoczone Ameryki (USA) oraz Meksyk. Choć nie jest to powiedziane wprost, a sam kształt mapy jest nieco dziwny, to we znaki dają się miejsca, które na mapie odzwierciedlałby region Wielkich Jezior – tj. stan Illinois, Wyoming i Michigan z miastami Chicago i Detroit, oraz stan Floryda ze znanym wszystkim Miami.

GTA poza Stanami Zjednoczonymi?

Oprócz miast północno-amerykańskich, według tenet007, należy oczekiwać lokacji umieszczonej w Meksyku lub fawelach Ameryki Południowej. Zgadzałoby się to z poprzednimi przeciekami, jakoby nazwą roboczą GTA 6 było „Project Americas”, a akcja gry miałaby opierać się na popularnym serialu „Narcos” opowiadającym o narkotykowym baronie z Kolumbii, Pablo Escobarze. W tym przypadku Rockstar Games po raz drugi odeszłoby od koncepcji umieszczenia miejsca akcji w USA, co za pierwszym razem uczyniono przy premierze gry osadzonej w Londynie.

GTA 6 Mapa USA

Gracze oczekują na nową grę R*

Tworząc taki tor Rockstar Games miałoby pokazać nam, czego można oczekiwać w nowej części gry. Deweloper znany jest już z tego, że często bawi się z graczami w zagadki, a w swoich grach lubi umieszczać easter-eggi i wskazówki, tak jak było to z bannerem „See you in Vice City” w GTA 3, który zdradził miejsce akcji następnego GTA. Samej zapowiedzi oczekują także zniecierpliwieni gracze. Od premiery ostatniej części minęło już ponad 6 lat, co czyni ten okres najdłuższą przerwą w historii serii Grand Theft Auto.

Zapowiedź GTA 6 już 20 marca?

Czy okaże się to prawdą? Pozostaje tylko czekać na potwierdzenie tychże informacji w postaci teasera, lub trailera nowej części gry. A ten możemy zobaczyć już za niedługo. Według znanego w świecie twórców wideo nt. Grand Theft Auto, MrBossFTW, zapowiedź GTA 6 zobaczymy już 20 marca, a trailer 5 dni później – 25 marca!

Następny wpis
Meksykański aktor ujawnia swój udział w produkcji GTA 6

2 komentarze. Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Menu