folder_openGTA 6, Przecieki
comment0

Od wydania GTA 5 minęło już 7 lat. Festiwal spekulacji daty premiery GTA 6 rozpędza się coraz bardziej. Użytkownicy internetu prześcigają się w prognozach o przewidywanej dacie ukazania się szóstej edycji najpopularniejszej produkcji od Rockstar Games. Sam wydawca nie ukrywa, że pracuje nad kontynuacją serii ale nie zdarza żadnych szczegółów kiedy można spodziewać się premiery GTA 6.

Trailer GTA 6 w marcu?

Na 4chanie użytkownik słynący w wcześniejszych trafnych spekulacji odnośnie GTA Online opublikował wpis zawierający datę 25 marca i logo R*.

Zapowiedź GTA 6 na 4chanie na 25 marca
Zapowiedź GTA 6 na 4chanie

Po ukazaniu się tej informacji serwisy piszące o grach podchwyciły temat i podgrzewają niecierpliwość graczy spowodowaną tak długim oczekiwaniem na GTA 6. Nie wiadomo czego można spodziewać się końcem marca odnośnie szóstki. Może ukaże się trailer, a jak nie to chociaż logotyp, zwiastun lub grafika szóstej części Grand Theft Auto. To na ich podstawie internauci spekulowali przed premierą o zawartości GTA 5.

Kiedy GTA 6?

Rockstar nie musi śpieszyć się z wydaniem szóstki w dobie popularności GTA 5 Online. Sieciowy tryb rozgrywki na otwartym świecie świetnie się sprzedaje, nawet teraz, kilka lat po premierze bije rekordy sprzedaży. Graczy nie odstraszają nawet blokady kont za używanie modyfikacji. Cena GTA 5 jest przystępna i każdy chętnie powraca do rozbudowanej rozgrywki online wpieranej cotygodniowo nową zawartością.

Ogłoszenie daty premiery GTA 6 może doprowadzić do porzucenia rozgrywki w GTA Online a co za tym idzie, mniejsze wpływy ze sprzedaży kluczy GTA 5 i kart Shark. Jest zatem teoria, że nowe GTA zapowiedzianie będzie bardzo krótko przed wydaniem aby zminimalizować spadek zainteresowania GTA Online. Wszak piątka ukazała się 5 lat po GTA 4 ale to była inna sytuacja, czwórka miała wiele problemów z samym graniem w fabułę a tryb sieciowy nie był porywający. GTA 5 Online przerosło oczekiwania twórcy, jest kurą znoszącą złote jajka a takiej jaj tak szybko się nie ucina.

Jakie będzie GTA 6 Online?

GTA Los Sanatos i San Andreas
Rockstar patentuje znak San Andreas

Tryb fabularny nowego GTA na pewno dostarczy graczom kilkadziesiąt godzin wcielania się w gangsterskie porachunki w otwartym świecie. Natomiast nie wiemy czym będzie nowy tryb sieciowy i jak będzie do tego odnosiło się aktualne GTA Online. To będzie GTA 6 Online? To będą oddzielne sesje? Jeśli nowy tryb online nie będzie spójny z aktualnie popularnym to można się spodziewać przepływu graczy na nowe platformy i utratę postępów, pełnych garaży i zakupionych nieruchomości.

Końcem roku 2019 i początkiem tego R* zarejestrował znaki towarowe Los Santos, San Andreas i Liberty City. Daje to przypuszczenia, że w nadchodzącej wersji GTA Online spodziewać się można będzie kilku miast, prowincji czy nawet wysp. Może aktualna mapa na jakiej panują Oppressor MK2 zostanie rozbudowana lub będzie można podróżować między nowymi miastami.

Tryb rozgrywki w GTA 6 Online może diametralnie zmienić się. Obserwując charakter gry w Red Dead Online można przypuszczać, że na nowych sesjach swobodnych nie będzie znaczników innych graczy którzy nie znajdują się w pobliżu. Już w GTA Online twórca gry zakładał koleżeńską atmosferę na sesjach, a wyszło odwrotnie. Oranie i przeszkadzanie w rozgrywce to codzienność każdej sesji publicznej. Popularność tego sposobu gry popchnęły R* do rozwijania aktywności na otwartym świecie. Powstały biznesy na których ciężko zarobić uciekając przed latającym motorkiem. Czy to zostanie poprawione w GTA 6 Online? Czy prowadzenie biznesu na sesji nie będzie już okupowane strachem przed utratą towarów?

Zapowiedź GTA 6 na stronie Rockstar?

To już ostatni tytuł z pytajnikiem 🙂 Wspomnieć muszę jeszcze o spekulacjach które pojawiły się po tym jak strona rockstargames.com została odświeżona a w menu między dotychczasowymi pojawiają się dwa dodatkowe obrazki.

Kobieta przytulająca logo R* w formie jakiej do tej pory nie spotkano w żadnej produkcji tej wytwórni rozbujała wyobraźnię graczy. Przypuszczają, że fabuła GTA 6 może rozgrywać się w przyszłości w iście kosmicznych okolicznościach. Główny bohater to sklepu będzie wybierał się pojazdem latającym a pojedynki rozstrzygane będą laserową bronią. Miejmy nadzieję, że twórcy gry powściągną swój popęd do kosmicznych pojazdów i nie nie osadzą akcji na marsie. Data 1998 z butelki szampana ponoć ma zabrać nas do lat 90-tych XX wieku lub jest wspomnieniem daty założenia studia R*.

Druga grafika to kupa tekstu i nie musi nic oznaczać. Można by się doszukiwać jakiegoś kodu w zawartych sentencjach.

Killing dreams, Murdering hope, Fighting the righteous, Bullying the weak. Why don’t You tell me what went wrong?

A może ukryta w nich jest data premiery GTA 6? To już pozostawiam Wam 🙂

Poprzedni wpis
Społeczność GTA

Dodaj komentarz

Menu